Rezervasyon No: +90-242-745-09-68
Bize Ulaşın
Telefon No*
İlerlemeden önce lütfen Şartları kabul ediniz.
İstek Listesine Ekle
19175

Neden Bizi Seçmelisiniz?

 • En iyi fiyatlarla rezervasyon
 • Özenle seçilmiş turlar
 • 20 yıllık tecrübe
 • Benzersiz bir tatil

Bize Ulaşın

Bizi dilediğiniz zaman arayabilir ya da WhatsApp'an yazabilirsiniz.

0252 345 04 89

Pamukkale > Pamukkale Sıcak Hava Balonu

Pamukkale Sıcak Hava Balonu 2024

2024 yaz sezonu için rezervasyon yapın! En iyi fiyat ve Tatilde Turla Güvencesi ile rezervasyon için Bizi Arayın.

 • 3 Saat
 • Her Gün
 • Sıcak Hava Balonu

Pamukkale’nin bembeyaz travertenlerini kuşbakışı görmeyi hayal ediyor musunuz? Hierapolis antik Kentinin kalıntıları ve ünlü Kleopatra havuzunun üzerinde süzülmenin hissini yaşayın!

Pamukkale’de yapılacak sıcak hava balon uçuşu, size UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan eşsiz bir doğa olgusunu Pamukkale’nin kar beyazı travertenlerini görme fırsatı verecektir. Hierapolis antik kenti kalıntılarının kuşbakışı görülen yapısına hayran kalacaksınız. Roma İmparatorluğunun eşsiz mimarisi, balon sepetinden sizi daha da büyüleyecek. Güzel antik Kleopatra termal havuzunun berraklığını yukarıdan bile fark edeceksiniz.

Yükseklikten gelen bu güzel manzaralar sizi kayıtsız bırakmayacak ve size çok güzel fotoğraflar verecek!

Tur Başlangıç ve Bitiş Saati:

05:30 – 20:00

Otel Transferi:

Pamukkale otellerinden ücretsiz transfer

Fiyata Dahil / Hariç

 • Otel Transferi (Gidiş-Dönüş)
 • Kişisel Balon Uçuş Sertifikası
 • Alkolsüz Şampanya
 • Şampanya
 • Kişisel Harcamalar
 • Fotoğraf&Video

Pamukkale Sıcak Hava Balonu Programı

Balon uçuşları, dikey hava akımları başlamadan önce şafak vakti yapılır. Gün doğumundan önce otelinizden servis aracı ile alınırsınız. Kesin alınış saati, uçuştan önceki gün size bildirilecektir. Otelinizden alınacağınız saat mevsime göre değişiklik gösterir. Kış mevsiminde alınış saatiniz 06:00 civarında olurken, yaz aylarında 04:30 – 05:00 civarından otelinizden alınırsınız.

Balon uçuşunuzun ilk seansta olacağına dair size kişisel bir garanti veriyoruz! Bir sonraki uçuşu beklemek zorunda kalmayacaksınız ve yükselen güneş ışınlarında Pamukkale’nin güzel manzarasını görme fırsatınız olacak.

Transfer

Servis aracı sizi otelinizden alıp balonların kalkış yapacağı noktaya götürecektir. Kalkış ve iniş yeri rüzgara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Pilot, rüzgarın yönüne ve hızına göre balonun kalkması için uygun bir yer seçer. Endişelenmeyin Pamukkale’nin inanılmaz manzarası her yerden güzeldir.

Talimatlar

Balonların kalkış yapacağı alana geldiğiniz zaman profesyonel ve sertifikalı bir pilot size uçuş öncesinde talimatlar ve güvenlik hakkındaki her şeyi anlatacak. Pamukkale pilotları ve balonları, Türk Federal Havacılık İdaresi’nden gerekli sertifikalara sahiptir. Uçuş ekibi herkesin balon sepetine binmesine yardım edecek.

Pamukkale Sıcak Hava Balonu yaklaşık bir saat sürer. Genellikle 10 ila 25 kişi kapasiteli balonlar ile uçuş gerçekleştirilir. Minimum kişi sayısı ile sıcak hava balonunda uçmak istiyorsanız tek sepette 3 kişiye kadar kapasiteli özel bir tur satın alabilirsiniz.

Uçuş

Talimatları ve güvenlik hakkındaki bilgilendirmeyi dikkatlice dinledikten sonra balon yavaşça havaya yükselecektir. Kalkış o kadar yumuşak bir şekilde gerçekleşecek ki ilk başta havada olduğunuza inanamayacaksınız.

Rüzgara bağlı olarak balon uçuşunun tamamı farklı irtifalarda gerçekleşir. Balonun yükseldiği maksimum yükseklik 1000 metredir. Ancak bazen pilot sepeti o kadar alçaltabilir ki Pamukkale’nin muhteşem kar travertenlerine elinizle dokunabilirsiniz.

Diğer renkli balonlar, etrafınızdaki havada yavaşça süzülürler. Pamukkale’nin eşsiz beyaz terasları, antik kaplıcalar, yeşil vadiler ve güzel bir göl üzerinde günün ilk ışıklarını karşılayacaksınız. Antik Hierapolis şehrinin üzerinden uçarken tapınaklar, çeşmeler, Roma kapıları, spor salonları, antik Roma hamamları, Plüton mağarası, Apollo tapınağı, Triton çeşmesi, Hierapolis agorası (pazar meydanı), Hierapolis nekropolü ve devasa amfi tiyatroyu göreceksiniz.

Pamukkale’nin eşsiz manzarasını kuşbakışı izleyebilecek ve bir film kahramanı gibi hissedeceksiniz. Doğanın yarattığı, sadece Türkiye’de bulunan ve UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan inanılmaz bir yer, unutulmaz bir anı olacak!

İniş

Balonlar her zaman rüzgarın yönünü takip eder. Bu nedenle her zaman farklı yerlere inerler. Bu sebeple balonun uçuşuna her zaman balonu takip eden bir araç eşlik eder. Balon ekibi araçla iletişim halinde kalır. İnişten sonra, bu araba ile kalkış alanına götürüleceksiniz.

Pamukkale’deki bu inanılmaz sıcak hava balonu turu sonunda kişisel balon uçuş sertifikalarınızı almaya hak kazanacaksınız. Kutlamalar küçük bir şampanya partisi ile devam eder.

Otele Dönüş

İnanılmaz bir uçuş ve kutlamadan sonra 7:30 – 8:00 gibi otelinize geri götürüleceksiniz.

Soru - Cevap

Pamukkale Sıcak Hava Balonu fiyatı ne kadar?

2024 yılında Pamukkale Sıcak Hava Balonu fiyatı 8 yaş üstündeki herkes için….. ‘dır.

Pamukkale Sıcak Hava Balonu fiyatına neler dahildir?

Pamukkale Sıcak Hava Balonu fiyatına gidiş dönüş otel transferi, Kişisel Balon Uçuş Sertifikası ve Şampanya dahildir.