Rezervasyon No: +90-242-745-09-68
Telefon Numaranızı Bırakın
Telefon No*
İlerlemeden önce lütfen Şartları kabul ediniz.
İstek Listesine Ekle
6243

Neden Bizi Seçmelisiniz?

 • En iyi fiyatlarla rezervasyon
 • Özenle seçilmiş turlar
 • 20 yıllık tecrübe
 • Benzersiz bir tatil

Bize Ulaşın

Bizi dilediğiniz zaman arayabilir ya da WhatsApp'an yazabilirsiniz.

0252 345 04 89

Antalya > Antalya Yeşil Kanyon Tekne Turu

Antalya Yeşil Kanyon Tekne Turu 2024

2024 yaz sezonu için rezervasyon yapın! En iyi fiyat ve Tatilde Turla Güvencesi ile rezervasyon için Bizi Arayın.

 • 6 Saat
 • Pzt, Perş, Cmt
 • Oymapınar Barajı

Dünyadaki en güzel yerlerden birini görmek ister misiniz? O halde Antalya Yeşil Kanyon Tekne Turu size bu konuda yardımcı olacaktır!

500 hektarlık Toros Dağları’nda bulunan devasa bir vadiye gideceksiniz! Kanyon inanılmaz derecede güzel dağlar ve yeşil iğnelerle kaplı kayalarla çevrili. Kanyon bölgesinde gökyüzünde yükselen dağ kartalları, nehirde küçük balıklar ve dağlarda vahşi hayvanlar yaşamaktadır.

Şaşıracaksınız ama Yeşil Kanyon’daki göl bir baraj gölüdür. Ancak uzun zaman önce tabiat parkı statüsünü aldı. Antik çağlarda bile bu gölün bulunduğu yerde Romalılar kilometrelerce su kemeri ve yer altı tünelleri ile karmaşık su sistemleri yaratmışlardır. Günümüzde üç katmanlı antik su kemerinin parçaları birkaç yerde kısmen korunmuştur ve Yeşil Kanyon yolunda görülebilir.

Devamını Oku...

Antik çağda bu muhteşem gölün yerinde birkaç küçük göl vardı. Ancak 30 yıl önce, bu alan bir baraj tarafından kapatıldı ve benzeri görülmemiş güzellikte dev bir göl oluştu. Burası hem turistler hem de yerli halk arasında hızla popüler hale geldi.

Alışılmadık derecede güzel doğa, suyun çarpıcı zümrüt rengi, inanılmaz yeşil manzaralar, Yeşil Kanyon’un kayalarına yansıyan bulutlar size gerçekten alışılmadık bir manzara ve huzur verecektir.

Antalya Yeşil Kanyon tekne turu, hayal edilemeyecek güzellikteki yeryüzündeki cennete bir tur!

Tur günleri: Pzt, Perş, Cmt

Tur Saati: 8:30 – 18:00

Buluşma Yeri: Antalya otellerinden ücretsiz transfer

Tur Başlangıç ve Bitiş Saati:

08:30 – 18:00

Otel Transferi:

Antalya Otellerinden Ücretsiz Transfer

Fiyata Dahil / Hariç

 • Ücretsiz Transfer
 • Öğle Yemeği
 • Rehberlik Hizmeti
 • Kişisel Harcamalar
 • İçecekler

Antalya Yeşil Kanyon Tekne Turu Programı

Yeşil Kanyon’a yapacağınız tur transfer aracınızın sizi otelinizden saat 08:00 civarında almasıyla başlar. Yeşil Kanyon yolunda doğanın güzel manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz. Yeşil Kanyon’a giden yolu dolduran narenciye bahçeleri, nar ve badem bahçelerinin harika aromaları burnunuza dolacak.

Saat 10:00 gibi belirlenen limana varacaksınız. Yeşil Kanyon Gölü boyunca unutulmaz tekne turunuz başlayacak. Kanyonun estetik görünümü, inanılmaz güzel manzaraları sizi memnun edecek.

14 kilometre uzunluğundaki inanılmaz derecede güzel gölde 5 saatlik bir tekne turuna çıkacaksınız. Huzur ve hayranlık duyguları sizi bekliyor. Tur boyunca kartallar üzerinizden uçacak, şeffaf gölde yüzen balıklar tekne turunuza eşlik edecekler.

Tur sırasında, bu güzel temiz gölde yüzme imkanı bulacağınız iki mola sizi bekliyor. Ayrıca gölün yakınında bulunan bir restoranda öğle yemeği molanız olacak.

Tekne

İki katlı konforlu ve kapasitesi 100 kişi olan bir tekne ile turunuza devam edeceksiniz. Tekne içerisinde tuvalet, duş ve bar bulunmaktadır.

Oymapınar Gölü

Yeşil Kanyon, bir zamanlar Toros Dağları’nda bir vadiydi. 30 yıl önce bu vadi İsviçreli uzmanlar tarafından yaptırılan bir barajla kapatıldı. Baraj üzerine hidroelektrik santrali inşa edildi.

Vadi bir barajla kapatıldıktan sonra yerine “Oymapınar” adı verilen 500 hektarlık dev bir göl oluşturuldu. Gölün derinliği 100 metreye ulaşır. Bu göldeki su demir yoğunluğundan dolayı inanılmaz bir renge sahiptir. Yamaçlar ve dağlar yemyeşil bitki örtüsüyle kaplıdır.

Yaklaşık 14 km uzunluğundaki Yeşil Kanyon, Antalya’nın doğu kıyısına tatlı su sağlayan devasa bir yapay göldür. Çevresindeki göl ve doğa o kadar güzel ki milli park statüsündedirler.

Yeşil Kanyon ve Oymapınar Gölü’ndeki barajların inşası sırasında, bir başka güzel şey yaratıldı – Manavgat şelalesi. Manavgat ili yakınlarında yer almaktadır.

Yeşil Kanyon, doğanın ve insanların yarattığı bir mucizedir.

Yüzme Molası

Oymapınar Gölü, Toros dağlarının yüksek kesimlerinde deniz seviyesinden 350 metre yükseklikte yer almaktadır. Bu gölün su sıcaklığı yıl boyunca yaklaşık olarak + 11- (+12) * С. sabittir. Tur sırasında tekneniz her biri 30 dakikalık iki mola verecek ve bu sırada gölde yüzme fırsatınız olacak.

Öğle Yemeği

Turunuz yaklaşık olarak 5 saat civarında sürecektir. Bu nedenle tur esnasında tekneniz göl kenarında bulunan bir restoranda öğle yemeği için mola verecektir. Öğle yemeği menüsü açık büfe olarak; balık, tavuk ya da köfte şeklindedir. Beraberinde salata çeşitleri sunulur.

Otele Dönüş

Saat 16:30 civarında Yeşil Kanyon’daki inanılmaz tekne turunuz sona erecek. Konforlu bir otobüs sizi otelinize geri götürecektir.

Soru - Cevap

Yeşil Kanyon Tekne Turu fiyatına neler dahildir?

Yeşil Kanyon Tekne Turu fiyatına otel transferi, tekne turu, giriş biletleri ve öğle yemeği dahildir.

Tekne Turu kaç saat sürer?

Antalya Yeşil Kanyon Tekne Turu 8:30 – 16:30  saatleri arasında yapılmaktadır. Tur 7 saat sürmektedir.