Rezervasyon No: +90-242-745-09-68
Telefon Numaranızı Bırakın
Telefon No*
İlerlemeden önce lütfen Şartları kabul ediniz.
İstek Listesine Ekle
3942

Neden Bizi Seçmelisiniz?

 • En iyi fiyatlarla rezervasyon
 • Özenle seçilmiş turlar
 • 20 yıllık tecrübe
 • Benzersiz bir tatil

Bize Ulaşın

Bizi dilediğiniz zaman arayabilir ya da WhatsApp'an yazabilirsiniz.

0252 345 04 89

Alanya > Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu 2024

2024 yaz sezonu için rezervasyon yapın! En iyi fiyat ve Tatilde Turla Güvencesi ile rezervasyon için Bizi Arayın.

 • 9 Saat
 • Her Gün
 • Yeşil Kanyon

Açık hava aktivitelerini seviyor musunuz, Türkiye’nin tüm güzelliklerini görmek mi istiyorsunuz? Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu aradığınız tur olabilir.

Dağların gizlediği Türkiye’nin en güzel kanyonlarından biri olan Yeşil Kanyon’a seyahat edeceksiniz. Kanyon zümrüt rengi suyu ile yaz aylarında sizi serinletecek kadar soğuk. Vahşi yaşam, bu muhteşem yerin dizginlerini ele geçirmiş durumda.

Anlatılmaz yaşanır güzellikteki suda tur teknesi ile yavaşça ilerleyeceksiniz. Kıyı şeridinde büyümüş inatçı yeşilliklerin, göle aceleyle akan akarsuların manzaralarına şahit olacaksınız.

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu ile Türkiye’nin gizli kalmış güzelliklerini keşfetme fırsatını yakalayabilirsiniz. Hayal gücünüze ve iç estetiğinize zevk alma fırsatı verin.

Tur Günleri: Her Gün

 

Tur Başlangıç ve Bitiş Saati:

08:00 – 17:00

Otel Transferi:

Alanya Otellerinden Ücretsiz Transfer

Fiyata Dahil / Hariç

 • Ücretsiz Transfer
 • Öğle Yemeği
 • Alkolsüz İçecekler
 • Rehberlik Hizmeti
 • Kişisel Harcamalar
 • Alkollü İçecekler

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu Programı

Tekne turu servis aracının sizi saat 08:00 civarında otelinizden almasıyla başlar. Yol bir saatten biraz fazla sürecek ve yol boyunca rehber size nereye gittiğinizi, gezinin nasıl süreceğini söyleyecektir. Yol sizi Toros dağlarında kaybolan bir vadiye götürecek. Yolda, bir zamanlar Romalılar tarafından inşa edilmiş eski üç katmanlı su kemerinin parçalarıyla karşılaşacaksınız. Saat 10.00’da tekneniz Yeşil Kanyon iskelesinden ayrılacak.

Büyüleyici güzellikteki Oymapınar Gölü boyunca iki kez yarım saatlik yüzme ve bir öğle yemeği molası verilecek. Tekne turu 15:30 civarında sona erecektir. Servis araçları sizi otelinize yeniden bırakacaktır.

Tur Teknesi

İhtiyacınız olan her şeyle donatılmış, konforlu ve modern bir tekneyle yolculuk yapacaksınız. Teknede oturma alanları, bar, soyunma odaları ve duşlar bulunan iki güverte vardır. Tekne 150 turist ağırlayabilir.

Oymapınar Barajı

Kendinizi daha önce hiç görmediğiniz bir renge sahip muhteşem bir gölün kıyısında bulduğunuzda, tüm bunların bir insanın yapımı olduğuna asla inanamayacaksınız. Manavgat Nehri Türkiye topraklarında derin ve hızlı akmaktadır, içindeki su seviyesi o kadar yüksektir ki seller sırasında defalarca kıyı bölgelerinde yaşayanlar için bir tehdit haline gelmiştir.

Bu nedenle nehir üzerindeki baraj inşası önemli ve gerekliydi. İnsanlar bunu Roma egemenliği günlerinde fark ettiler. Bugünkü barajın yerine tüneller ve su kemerleri ile dolu bir su sistemi yarattılar.

20. yüzyılın sonunda büyük bir baraj inşa edildi ve kanyon zümrüt rengi suyla dolduruldu. Doğa bu tür değişikliklerden memnundu. Taş vadi harika yeşilliklerle kaplanmadan önce sular balıklarla doldu ve yakışıklı kartallar gökyüzünde uçmaya başladı.

Rotanın toplam uzunluğu yaklaşık 100 kilometredir. Bu yolculuğun her dakikası size tarifsiz duygular yaşatacaktır.

Gölde Yüzme Molası

Tur esnasında gölde yüzmek için iki kez mola verilecek. Yüksek dağlık bir barajda yüzmek vücudunuzdaki adrenalin seviyesini önemli ölçüde arttıracaktır. Göl suyu soğuktur ve yazın en sıcak olduğu dönemde bile 12 derecedir. Soğuk suda yüzmek size canlılık katacaktır.

İlk defa gölde yüzecekler için teknede yeterli miktarda bulunan can yeleklerini kullanmaları tavsiye edilir. Ayrıca, herkes bunları tamamen ücretsiz olarak kullanabilir. Yüzdükten sonra hemen kuru giysilerinizi giyinmek için teknede soyunma odaları bulunur.  

Öğle Yemeği

Tur sırasında, sahilde bulunan çok güzel bir restoranda duracaksınız. Orada doyurucu bir öğle yemeği sizi bekliyor: tavuk, pilav, meze ve salata. Ek olarak, tüm tekne turu boyunca her türlü alkolsüz içeceği (kola, fanta, sprite, su, çay vb.) ücretsiz olarak içebilirsiniz.

Otele Dönüş

Tur bitiminde servis araçları sizi yeniden otelinize bırakacaktır.  Fakat dönüş yolculuğu sabahki gibi olmayacaktır. Çünkü tur esnasında birçok arkadaş edineceksiniz.

Soru - Cevap

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu saat kaçta başlar?

Alanya Yeşil Kanyon Tekne Turu sabah saat 08:00’da başlar ve 17:00’da sona erer. Bu turun süresi 9 saattir.