Rezervasyon No: +90-242-745-09-68
Telefon Numaranızı Bırakın
Telefon No*
İlerlemeden önce lütfen Şartları kabul ediniz.
İstek Listesine Ekle
4422

Neden Bizi Seçmelisiniz?

 • En iyi fiyatlarla rezervasyon
 • Özenle seçilmiş turlar
 • 20 yıllık tecrübe
 • Benzersiz bir tatil

Bize Ulaşın

Bizi dilediğiniz zaman arayabilir ya da WhatsApp'an yazabilirsiniz.

0252 345 04 89

Alanya > Alanya Altınbeşik Mağarası Turu

Alanya Altınbeşik Mağarası Turu 2024

2024 yaz sezonu için rezervasyon yapın! En iyi fiyat ve Tatilde Turla Güvencesi ile rezervasyon için Bizi Arayın.

 • 10 Saat
 • Her Gün
 • Altınbeşik Mağarası

Dağları seviyor musunuz ya da gizemli zindanlar ilginizi çekiyor mu?  Eğer her ikisini de seviyorsanız Alanya Altınbeşik Mağarası turuna katılabilirsiniz.

Bu turda Türkiye’nin gizemli ve inanılmaz güzel yerlerini, baş döndürücü manzaralarını, dağ nehirlerini, dağlarda kaybolan köyleri ziyaret edeceksiniz. Nehirleri ve gölleriyle gerçek bir yeraltı krallığını andıran Altınbeşik Mağarasını ziyaret edeceksiniz.

Bilimsel keşifler için çabalayan mağara bilimcilerin gerçek ilgisini bu güne kadar uyandıran yerleri göreceksiniz. Köy halkı tarafından karşılanacağınız eski dağ köylerini ziyaret edecek, bilgi birikiminizi zenginleştirecek ve bol bol eğleneceksiniz.

Alanya Altınbeşik Mağarası turunu yaptığınızda daha önce bilmediklerinizi öğrenirsiniz. Bu muhteşem turdan kesinlikle keyif alacaksınız.

Tur Günleri: Her Gün

Tur Başlangıç ve Bitiş Saati:

08:00 – 18:00

Otel Transferi:

Alanya Otellerinden Ücretsiz Transfer

Fiyata Dahil / Hariç

 • Ücretsiz Transfer
 • Öğle Yemeği
 • Giriş Biletleri
 • Rehberlik Hizmeti
 • Kişisel Harcamalar
 • İçecekler

Alanya Altınbeşik Mağarası Turu Programı

Turunuz sabah saat 08:00’de servis aracının sizi otelinizden almasıyla başlayacak. Yolculuk sırasında ilk durağınız 2 saat sonra Ömer Duruk Dinlenme Tesislerinde olacak. Tur esnasında Toros Dağları’nın temiz havasını içinize çekeceksiniz. Daha sonraki durağınız tarihi çok eskilere dayanan Sarıhacılar Köyü olacak. Bir rehber eşliğinde köyün harika sokaklarında yürüyebilir, hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz. Son durağınız ise etnografya müzesini ziyaret edeceğiniz Akseki köyü olacak.

Yürüyüşler ve yolculuk acıkmanıza sebep olacak. Akseki köyünde bulunan restoranların birinde öğle yemeğiniz sizi bekliyor olacak. Yemekten sonra Milli Park ve Altınbeşik Mağarası’na gidilecek, mağaranın içine tekneyle girecek, taş kemerlerinin altından yürüyeceksiniz. Saat 18:00 civarında otelinize yeniden servis araçları ile bırakılmış olacaksınız.

Ömer Duruk Dinlenme Tesisi

Tur esnasında şahit olduğunuz yol manzaraları muhteşem olacak. Otobüsünüz dağların derinliklerine tırmanacak ve her dönüşte daha çarpıcı manzaralar göreceksiniz. Bu yolculuk esnasında çektiğiniz herhangi bir manzara fotoğrafı telefonunuzda ya da bilgisayarınızda harika bir arka plan olacaktır. İlk durağınız Ömer Duruk Dinlenme Merkezi’nde olacak. Dinlenme tesisinde bulunan gözlem alanını muhteşem manzaralar sunar.

Sarıhacılar Köyü

Mimarı yapıları sadece bu köye özgü olan “düğmeli evler” teknolojisi kullanılarak neredeyse bütün köyün evleri inşa edilmiştir. Binaların farklılığı evlerin herhangi bir bağlantı harcı olmadan ve taşlarla kaplı ahşap bir çerçeveyle inşa edilmiş olmasıdır. Dışarıdan bakıldığında duvarlar, konutların etrafına özenle sarılan yorganlara benziyor. Taşlardan çıkan kirişler perçin veya düğme gibi görünüyor. Evler hala köy halkı tarafından kullanılmaktadır.

Akseki Köyü

Turun bir sonraki durağı Akseki Köyü’dür. Bu köyün tarihide çok eskilere dayanır ve farklı dönemlere ait köyün tüm sırları Akseki Etnografya Müzesi’nde özenle saklanmaktadır.

Etnografya müzesinde insanların, zamanların ve geleneklerin nasıl değiştiğini öğreneceksiniz. Müze size şu an sizin sahip olduğunuz modern yaşamın nasıl bulunduğunu gösterecektir.

Öğle Yemeği

Antik yerleşimlerin muhteşem sokaklarında uzun bir yürüyüşün ardından kendinizi acıkmış hissedeceksiniz, bu yüzden restoranların birinde lezzetli ve doyurucu bir öğle yemeği yiyeceksiniz: tavuk, pilav ve salata. İçecekler tur fiyatına dahil değildir ancak kafeden satın alabilirsiniz.

Altınbeşik Mağarası

Yaklaşık yarım asır önce, hiç kimse bu muhteşem yeri bilmiyordu. Ancak bugün yüzlerce turist muhteşem yeraltı mucizesine ve göle hayran kalıyor. Mağaraya sadece tekneyle giriş yapabilirsiniz. İçeride çarpıcı bir manzaraya şahit olacaksınız. Engebeli tabanı olan masmavi bir göl, büyük bir taş köprü ve binlerce tuhaf sarkıtla dolu bir tavan. Muhtemelen daha önce hiç böyle bir mağara görmediniz. Yeraltı dünyasında, güvercinler ve yarasalar barış içinde bir arada yaşarlar. Kötü hava koşullarından ve yakıcı güneş ışığından korunmak için mağarayı tercih ederler. Ancak aşırı tuzlu su nedeniyle gölde balık yoktur.

Mağaranın 2,5 kilometresi keşfedilmiş durumda. Ancak speleologlar aslında uzunluğunun birçok kez daha büyük olduğuna ve bilimsel ve araştırma faaliyetleri alanının çok büyük olduğuna inanıyorlar. Güvenlik nedeniyle, turistler için yürüme alanı girişten itibaren 200 m’lik bir alanla sınırlıdır.

Sizin için Altınbeşik mağarasına yapılacak bu tur unutulmaz olacak. Turda değişik manzaralara sahip pek çok fotoğraf çekebilirsiniz. Eve döndüğünüzde turun fotoğrafları sizi büyüleyecek.

Soru - Cevap

Alanya Altınbeşik Mağarası Turu saat kaçta başlar?

Alanya Altınbeşik Mağarası Turu sabah saat 08:00’da başlar ve 18:00’da sona erer. Bu turun süresi 10 saattir.