Marmaris Kumlubük Koyu


Marmaris Kumlubük Koyu yolu Turunç’tan geçmektedir. Turunç Marmaris’e 20 kilometre uzaklıktadır ve şirin bir tatil kasabasıdır. Doğası ve koyları ile de oldukça popüler bir tatil beldesidir. Turunç’a Marmaris İçmeler yolundan gidilir. Önce bir tepe çıkarsınız, sonra o tepeyi Turunç tarafından aşağı inerken sizi muhteşem bir manzara karşılar.

İşte bu güzel kasabanın sonrasında sizleri iki güzel koy bekliyor olacaktır. Biri Amos Koyu, diğeri de Kumlubük Koyu olmaktadır. Şuan ki konumuz Kumlubük olduğundan Amos Koyunu ayrı bir yazıda tanıtacağız. Kahveler hazırsa başlıyoruz.


Yukarıda bahsettiğimiz gibi Marmaris’e gelip İçmeler’e, İçmeler’den 20 kilometre ilerlediğinizde Turunç’a varırsınız. 30 dakikalık bir sürede Turunç’a ulaşıyorsunuz. Turunç’a gelmeden önce tepeden inerken fotoğraf çekilmeyi unutmayın. Zaten biz demesek bile bunu kendiniz yapacaksınız. Manzara size bunu kendi kendine yaptırtacaktır zaten. Turunç sonrasında 4-5 kilometre sonra Marmaris Kumlubük Koyu sizleri karşılayacaktır. Kumlubük koyunda muhteşem bir plaj sizleri karşılıyor olacak. Uzun bir plaj olduğundan burada rahatça güneşlenebilir ve dilerseniz yürüyüş te yapabilirsiniz.


Kumlubük’te Neler var diye soran her misafirimize öncelikle burada harika bir plaj var diyoruz. Denizi masmavi ve hatta bazı noktaları turkuaz mavidir. Denizi muhteşem olan bu plajda aynı zamanda harika yemekler yapan restaurantlar bulunmaktadır. Bu restaurantlarda günlük taze deniz mahsullerinin tadına bakabilirsiniz.
Bu restaurantlarda güzel yemekler yiyerek sakin bir tatilin keyfini sürebilirsiniz. Yemek sonrasında huzurlu bu ortamda plajda güneşlenebilir ve sonrasında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer dalışa meraklı iseniz deniz gözlüğünüz yanınızda ise denizin altını inceleyebilirsiniz. Marmaris Dalış Turu için genelde Kumlubük Koyu tercih edilmektedir. Kendi dalış takımlarınız varsa tatile gelmeden önce yanınıza almayı unutmayın. Burası Marmaris çevresinde en iyi dalış noktası olan noktalardan biridir.


Kumlubük’e Nasıl Gidilir diye soran misafirlerimize 2 ayrı yol ile gidildiğini söyleyebiliriz. Biri yukarıda anlattığımız gibi kara yolundan. Diğeri ise deniz yolundan olacaktır. Deniz yolundan ise 2 farklı şekilde gidebilirsiniz. İlki Marmaris’ten kalkan Tekne Turları ile olacaktır. Her Marmaris Tekne Turu bu güzel koya uğramaktadır. Burada ortalama olarak 45 dakika yüzme molası verilmektedir. Tekne turu ile gelirseniz diğer koylarda da yüzme imkanı bulacaksınız. Diğer deniz yolu yöntemi ise sadece size özel Marmaris Özel Tekne Turu ya da Kiralama yöntemidir. Sadece aileniz ve sizlerin olacağı özel tekne ile bu koya gelip gününüzü burada geçirebilirsiniz.