Rezervasyon No: +90-242-745-09-68
Bize Ulaşın
Fiyat:₺800
Telefon No*
İlerlemeden önce lütfen Şartları kabul ediniz.
İstek Listesine Ekle
6961

Neden Bizi Seçmelisiniz?

 • En iyi fiyatlarla rezervasyon
 • Özenle seçilmiş turlar
 • 20 yıllık tecrübe
 • Benzersiz bir tatil

Bize Ulaşın

Bizi dilediğiniz zaman arayabilir ya da WhatsApp'an yazabilirsiniz.

0252 345 04 89

Marmaris > Marmaris Dalyan Köyceğiz Turu

Marmaris Dalyan Köyceğiz Turu 2024

2024 yaz sezonu için rezervasyon yapın! En iyi fiyat ve Tatilde Turla Güvencesi ile rezervasyon için Bizi Arayın.

 • 10 Saat
 • Her Gün
 • Piyade Tekneleri
 • Yetişkin (12+): 800 ₺
 • Çocuk (7-11): 450 ₺
 • Bebek (0-6): Ücretsiz

Kral mezarlarının tarihini, Köyceğiz sazlıklarının manzarasını, dünyanın neredeyse en yaşlı kaplumbağalarını merak ediyor musunuz? Marmaris Dalyan Köyceğiz Turu aradığınız tur olabilir.

Türkiye’nin güneybatı kıyılarının sunduğu en güzel tur rotalarından birini deneyimleyeceksiniz.   Ege Denizi ile Köyceğiz Gölü’nü birbirine bağlayan eşsiz Dalyan Çayı’nda tekne turu yapacaksınız.

Bu tur size keyifli dakikalar yaşatacak çünkü Dalyan’ın çevresi ve Köyceğiz Gölü güzel manzaralara sahiptir. Dalyan Çayı ise çok dolambaçlı, bu nedenle her yeni dönüşte daha da büyük bir güzelliği keşfedeceksiniz.

Yoğun ormanlarla kaplı tepeler ve yüksek kayalıklar boyunca ilerlerken Antik Likya Kenti Kaunos’u ve kayaya oyulmuş kaya mezarlarını göreceksiniz.

Devamını Oku...

Dalyan’ın dünyaca ünlü kaplıcalarını ve çamur banyolarını ziyaret edecek, şifalı özelliklerini kesinlikle kendiniz deneyimleyebileceksiniz. Rahatlatan ve aynı zamanda vücudunuzu güçlendiren ılık termal su havuzunda yüzmek sizi çok rahatlatacak.

Göz alıcı İztuzu plajına hayran kalacaksınız. Bu sahildeki kum en temiz ve en beyaz olanlardan biri. Caretta-Caretta kaplumbağaları tarafından seçilmiş olması boşuna değil.

Dalyan Çayı ve Köyceğiz Gölü üzerinde tekne turu, çamur banyosu, kral mezarlıkları, termal havuz. Bu tur kesinlikle kalbinizde ve aklınızda iz bırakacak!

Tur Günleri: Her gün

Tur Saati: 8:30 – 19:00

Buluşma Yeri: Marmaris otellerinden ücretsiz transfer

Tur Başlangıç ve Bitiş Saati:

08:30 – 19:00

Otel Transferi:

Marmaris ve İçmeler Otellerinden Ücretsiz Transfer

Fiyata Dahil / Hariç

 • Ücretsiz Transfer
 • Öğle Yemeği
 • Giriş Ücretleri
 • Rehberlik Hizmeti
 • Kişisel Harcamalar
 • İçecekler

Marmaris Dalyan Köyceğiz Turu Fiyatları 2024

2024 yılında Marmaris Dalyan Köyceğiz Turu yetişkinler için 800 Türk Lirası, 7 ila 11 yaş arası çocuklar için 450 Türk Lirası ve 6 yaş ve altındaki çocuklar için ücretsizdir.

Kişi Yaş Fiyat
Yetişkin 12 yaş ve üzeri 800 TL
Çocuk 7 – 11 yaş 450 TL
Bebek 0 – 6 yaş Ücretsiz

Marmaris Dalyan Köyceğiz Turu Programı

Muhteşem Dalyan Köyceğiz turunuz Marmaris’teki otelinizden sabah 8: 30’da servis araçları ile alınmanızla başlar. Servis araçları sizi Köyceğiz limanında bulunan küçük tekneye bırakacak ve ardından tekne yolculuğunuz başlayacaktır.

Konforunuz için yanınıza güneş kremi, güneş gözlüğü, plaj giysileri, havlu ve şapka almanızı tavsiye ediyoruz.

Küçük teknelerle Köyceğiz Gölü’nden Sultaniye’nin kaplıcalarına doğru yelken açacaksınız. Dalyan’da ise kayalara oyulmuş eşsiz antik Likya mezarlarını göreceksiniz. Rehberiniz kaya mezarlarının ve Antik Likya Kentinin tarihi hakkında bilgileri verecektir.

Kaplıca ziyaretinden sonra dünyanın en güzel yerlerinden birine sadece insanlar tarafından değil, aynı zamanda Caretta Caretta kaplumbağaları tarafından da seçilen İztuzu plajına yelken açacaksınız. Burada denizin mavi sularında yüzmek, beyaz kumlarda yürümek, suda huzur içinde yüzen kaplumbağalarla tanışmak ve unutulmaz fotoğraflar çekmek için iki saatlik boş zamanınız olacak.

İztuzu Plajı molasından sonra tek katlı teknenizle Köyceğiz Limanına doğru yolculuğunuz başlayacak. Köyceğiz limanına vardığınızda servis araçlarıyla Marmaris’e olan 1 saatlik yolculuğunuz başlayacak.  Servis araçları saat 19:00 gibi sizi otelinize bırakmış olacaktır.

Tekne Turu

Köyceğiz Gölü’nden küçük ama şirin bir teknede silinmez bir izlenim bırakacak bir tura çıkacaksınız. Tur esnasında yoğun çam ormanlarının ve muhteşem tepelerin muhteşem manzaralarını göreceksiniz.

İlk durağınız Sultaniye Kaplıcaları olacak. Bundan sonra, tekneniz Dalyan Kanalı boyunca ilerleyecek. Dalyan şehrini geçerken inanılmaz doğanın tadını çıkaracaksınız. Suda çeşitli balıklar, kaplumbağalar, kuşlar ve dik kayalıklarda bulunan antik Likya mezarlarını göreceksiniz.

Sultaniye

Sultaniye, Dalyan şehri yakınlarında bulunan termal su ve çamur banyosu kaplıcasıdır. Bu kaplıca burada ilk tesisin inşa edildiği Roma İmparatorluğu döneminden beri bilinmekte. Bazı kaynaklarda Afrodit’in kendisinin banyo yaptığına dair bir efsane var. Havuzların yanında termal suların zengin mineral bileşimini gösteren bir tablo görebilirsiniz.

Sultaniye topraklarında, hem açık havada hem de kapalı alanda bulunan ılık termal suyla dolu havuzda yüzme fırsatınız olacak. Ayrıca tıbbi özellikleriyle bilinen çamur banyolarında. Sıcak maden suyunda banyo yaparken gerçek mutluluğu yaşayacaksınız, su o kadar sağlıklı ki hemen hissedeceksiniz.

Bölgenin kendisi inanılmaz derecede güzel, kaynakların hemen yanında Köyceğiz Gölü var. Sadece Sultaniye’nin kaplıcalarında yüzmek için değil, aynı zamanda güzel Köyceğiz Gölü’nün sularında serinlemek içinde harika bir fırsata sahip olacaksınız.

Teknede Öğle Yemeği

Teknede lezzetli ve doyurucu bir öğle yemeği sizi bekliyor. Menüde tavuk, makarna ve salata bulunmaktadır.

Antik Kaya Mezarları

Öğle yemeğinden sonra yüksek sarp kayalıklara doğru yavaşça ilerleyeceksiniz. Denizden çok yüksekte bulunan bu kayaların birinde antik Likya Kenti Kaunos’u görebilirsiniz.

M.Ö 4. Yüzyıldan kalma kaya mezarlarının en eski cephelerine hayran kalacaksınız. Bu etkileyici mezarlar büyük yüksekliklerde kayalara oyulmuştur. Likyalılar mezarları yerin üzerinden ne kadar yüksekse cennete o kadar yakın olduğuna ve ölen kişinin ruhunun o kadar hızlı yükseleceğine inanıyorlardı. Dalyan’ın bu ünlü simgesel yapısını geçerken, unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz.

İztuzu Plajı

Tekneniz denizin berrak sularında yüzmek ve beyaz kumlarda yürümek için 2 saat serbest zamanınız olacağı İztuzu Plajına demirleyecektir.

İztuzu Caretta-Caretta kaplumbağalarının yuvalarının orada olmasıyla bilinir. Bunlar harika hayvanlar, türleri 200 milyon yıldan daha eski. Her yıl daha az geliyorlar, bu yüzden bilim adamları bu türü mümkün olduğunca korumaya çalışıyor.

Dişi kaplumbağalar (Caretta-Caretta) geceleri İztuzu Plajı’nda ılık kuma 60 cm derinliğe kadar bir çukur kazarak yumurtalarını bırakırlar. İki ay sonra kaplumbağalar yumurtaların arasından çıkarak kumsaldan denize koşarlar. Kaplumbağa yuvaları zarar görmemesi için özel sepetlerle işaretlenmiştir. Gezegenimizdeki neredeyse en yaşlı hayvanları görmek için eşsiz bir fırsata sahip olacaksınız –

Böylesine keyifli bir yolculuğun ardından, Köyceğiz Gölü iskelesine geri döneceksiniz. Oradan aynı araçla Marmaris’teki otelinize doğru yolculuğunuz başlayacak.

Soru - Cevap

Marmaris Dalyan Köyceğiz Tur fiyatı ne kadar?

2024 yılında Marmaris Dalyan Köyceğiz Turu fiyatı yetişkinler için 800 TL,  7-11 yaş arası çocuklar için 450 TL, ve 0-6 yaş arası çocuklar için ücretsizdir.

Marmaris Dalyan Köyceğiz Tur fiyatına neler dahildir?

Marmaris Dalyan Köyceğiz Tur fiyatına gidiş dönüş otel transferi, öğle yemeği, çamur banyosu ve giriş biletleri dahildir.

Marmaris Dalyan Köyceğiz Turu kaç saat sürer?

Marmaris Dalyan Köyceğiz Turu 08:30’da başlar, 19:00’da sona erer. Toplam tur süresi yaklaşık 10,5 saattir.